TANEC, AKO LIEK NA STRES.

Viem , že som všestranne umelecky a športovo nadaná. Milujem tanec a  milujem maľovať, ale je toho strašne veľa čo milujem. Časom by som Vám chcela urobiť e-book s postupnými step krokmi. Ale momentálne ešte moja noha nie je na tom tak zdravotne dobre. Posledné mesiace som celé presedela. Mesiac a pol stále nové modriny a nové a nové opuchy. Toto je fotka z  18.10.2018 asi 3 dni po úraze. Potom 4 mesiace kľudu a rozmýšľania čo ďalej.  Túto nohu mám vyvrtnutú  3 krát . Myslím si , že môj ocko v nebi ma stále sleduje. Ako, kedy a kde som mala úraz bola vyššia moc, ktorá mi jednoznačne povedala stop programovaniu. 

V deň, keď som zle stúpila a deň predtým som začala chodiť na jeden kurz programovania. Chcela som kompletne zmeniť svoje pracovné zameranie. Stať sa programátorom a mať v rukách istotu zárobku a práce a aby som nemusela cestovať od detí na dlhé mesiace :-(.  Predstavte si, keď som padala bol pri mne jeden pán z nášho kurzu. Keby nie jeho tak to dopadne horšie. Bola to diera zakrytá práve napadanými listami. Touto cestou by som sa mu chcela poďakovať. Ďalej mi hneď doniesol veci z učebne. A v poslednom rade ma odviezol do nemocnice aj s kamarátkou. Ďalší človek, ktorý pri mne doslova stál a bol tam do minúty, bola moja super kamarátka Lenka. Predstave si, že som spadla a čakala na blízkej lavičke  s nohou vyloženou hore a total opuchnutou. Nevedela  som sa na nohu postaviť. V  tom oproti pri bloku vidím, kamarátku ,ako mi ju môj anjel posiela.

 

Hneď som vedela , že ma niekto chráni. Kamarátka bola so mnou celý čas v nemocnici, kým som bola na vyšetreniach. Hneď som si neuvedomila čo sa deje. Bola pri mne a dodávala mi pozitívnu energiu. Ďakujem Lenka 🙂 Od vtedy som trávila veľa času na gauči a rozmýšľala čo ďalej. Moja predošlá internetová stránka sa mi nepáčila. Začala som sa teda venovať výrobe novej stránky.

 

Viete tanec a ako aj všetko čo sa dlhodobo preháňa sa musí zákonite niekde prejaviť. Aj keď som od malička tancovala nebolo to vždy bez problémov. Pár krát som si aj vyvrtla členok, lebo ako TANEČNÍCI máte voľnejšie členky, ale neriešila som to. O týždeň som už stála na tréningu a učila sa nové kroky, aj keď to bolelo. Ďalej ako tanečníci máte neskutočné bolesti nôh a celého tela, ale stojí to za tú drinu a bolesti. Pri každom novom kroku sa tešíte, že ste ho dokázali zvládnuť.

A samozrejme tanec, Vás  neskutočne dobíja energiou. Preto ho milujem !!!!!!!!!  Tanec Vám dopĺňa endorfíny. To sú hormóny šťastia, ktoré sa v tele vyplavujú aj pri iných druhoch športov. Moja noha je teraz skoro v poriadku, len keď chodím dlhšie tak už začínam krívať. Ale dalo sa to konečne dokopy  Začínam trochu  s latino presnejšie reggaeton aerobik tancovať. Za chvíľku odchádzam späť do práce a už sa aj teším. Keď sa o 3 mesiace vrátim bude moja noha dúfam natoľko v poriadku, že budem môcť začať stepovať. Topánky na step si do roboty neberiem, lebo to robí na dlaždiciach strašne vysoké kovové zvuky.

 

Aj v bloku kde bývam to robí hluk. S jednej starej skrine som si vyrobila malé pódium. Je z dreva a tým pádom to nevydáva taký kovový zvuk, ale taký tlmený ako úder na drevo. Pódium má síce len malý rozmer, ale aj to pomôže. možno do budúcna vymyslím niečo iné. Ešte neviem. Ale ako tanečnica som sa vždy cítila skvelo a vyzerala som fakt božsky. Je jeden druh tanca, ktorý ma ešte veľmi priťahuje a ktorý som ešte neskúsila.

 

Je to Tango Argentíno. Klasické tango je nič moc aspoň pre mňa, ale tanec -flamenco je super, ten mi aj išiel. Ako som v predchádzajúcom článku písala, nemala  som štastie na tanečných partnerov, lebo som bola vysoká.

Mám v sebe oheň a španielska muzika má fakt neskutočnú silu. 🙂 Jednoznačne s tancom neprestanem a vy keď máte príležitosť niekde tancovať, neváhajte. V tejto dobe plnej stresov je tanec, alebo niečo čo Vás baví a napĺňa liekom.

 

Netreba jesť tabletky na spanie a na stres. Venujte sa pohybu. Keby som celý život netancovala a mala tie problémy v živote, ktorými som preskákala, asi by som to psychicky nedala.  Tanec mi dodal neskutočne veľa psychickej sily. Bol mojím učiteľom, mojim priateľom, mojou láskou a mojou matkou. A už zase mi tečú slzy 🙁

Hýbte sa a budete žiť dlhšie a šťastnejšie 🙂

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
27 × 27 =