NÁVRAT KU KOREŇOM.

. V tejto tvrdej dobe je to veľmi ťažké. Dobré veci by sa mali vyzdvihovať. Dobrými vecami myslím : BOŽIE SLOVO, RODINA, DETI, PRIATEĽSTVO.  Mám pocit, že z našich a určite aj Vašich životov sa pomaly a isto stratili slová ako: SÚCIT, NEHA, JEMNOSŤ, POMOC STARÝM, NAČÚVANIE, POMOC V NÚDZI, SPOLUPATRIČNOSŤ, MILOSRDENSTVO, POMOC SUSEDOVI.

S tejto spoločnosti, ktorá bola plná SILY a ODHODLANIA sa pod vládou bohatých stala konzumná spoločnosť, neschopná postaviť sa mocným. A to sme kedysi vyhrali nad Maďarmi, predtým Turkami a ďalej už nebudem pokračovať.

Viete čo si myslím, prečo je to na Slovensku, tak ako to je? Lebo štát si z nás urobil otrokov. Zalepil nám oči minimom a nedá nám dýchať.  Má nás presvedčiť, že sme bez neho stratený. Nemáte čas si oddýchnuť od jednej zmeny a už idete do druhej zastúpiť chýbajúceho kolegu. Nemáme čas a peniaze bojovať proti tejto neprávosti.

 

Predtým sme mali polia a vedeli sme si všetko dopestovať.  Neboli sme závislí na štáte. Každá aj tá najchudobnejšia chatrč mala pole, dobytok a vedela pestovať a chovať. Deti na tom vyrastali. Vedeli odviesť kravu na pašu, kydať hnoj a všetko čo bolo treba. Rúbať drevo.

Teraz ?

Žijeme v králikárňach, ktoré nám postavili Socialisti  a ktoré sa budú časom, ako na Ukrajine rozpadávať. Vraj pre ľahší život v meste? Nikto nemyslel , že budú slúžiť viac ako 50 rokov. Ideme ďalej.

Výhody konzumnej spoločnosti:

Kupovať si zahraničné výrobky( naše mali najlepšiu kvalitu), žiť v luxuse ( nehrozí), možnosť mať vlastný názor ( prípad J. Kuciaka ), otvorené hranice ( aj predtým sa dalo utiecť, boli možnosti ), podnikanie ( prvý podnikatelia sa nabalili a terajší bohatnú na chudákoch),  tak o čom to celé je.

Čím mám lepšie auto a mám viac peňazí (čo u priemerného Slováka nehrozí) a viac všetkého, tým si môžem podplatiť viac ľudí  a získať ďalšie kontakty.  Či nemám pravdu?

 

Čo je uprednostňované na pohovoroch do práce: Bezdetnosť, súťaživosť, bezohľadnosť, dravosť, nechorobnosť, mnohojazyčnosť a kde sa stratila  ohľaduplnosť, láskavosť…. to sú výhľady do budúcna pre náš národ a naše deti.

Dobre , že nedajú reklamu nemajte deti a budete mať krásny, bohatý a bezstarostný život.  A keď budete dosť bohatý na hry bohatých, potom sa ku bohatým pridáte  a budete si môcť každého kúpiť….Čo myslíte je tento konzumný spôsob života v božích očiach správny?

 

Mali by sme sa vrátiť ku našim koreňom. Vrátiť sa ku láske k prírode. Našu prírodu ochraňovať.  Pracovať na poliach a živiť sa tým čo si dopestujeme, zveľaďovať a upravovať . Starať sa o našu zem, polia, lesy a čisté vodstvo, nedovoliť odlesňovanie zbohatlíkmi. Znovu vybudovať družstvá a chovať hydinu a dobytok potrebujeme fungujúce poľnohospodárstvo. Mali by sme už pochopiť, čo nám robí radosť a čo nás posúva vpred. Naše tradície, rodisko a naša rodina. A určite nás nerobia šťastnými 12 hodinové zmeny za minimálny plat. To bol aj môj prípad na Slovensku a je to tvrdá realita.

Počas Komunizmu bolo lepšie!!!!!!

Novomanželia mali nevratnú pôžičku od štátu. Rozvedené matky mali možnosť garzónky a nikto im nevyčítal, že majú dieťa a idú skôr preč o 5 minút s roboty. Bola istota práce. Každý musel pracovať. A každý dostal peniaze za svoju prácu.

Teraz polovica podnikateľov dlhuje svojim zamestnancom. Všetko je postavené na hlavu. Fiktívne firmy vznikajú a zanikajú , ako huby po daždi. A politici ? Neuzákonia žiadny zákon, ktorým by si poškodili. Tým to vyhovuje pre ich veľké miliardové kšefty.

 

A teraz trochu ku tomu verejnému prejavu. Asi tak, ako písal zosnulý Janko Kuciak-vraj máme právo na vlastný názor? A kto ich teda zastrelil? Nejaký poľnohospodár? Či rodina? Nezdá sa Vám to padnuté na hlavu? Vedel viac, ako mi ostatný a ….

 

Môže si hovoriť kto chce, čo chce. Väčšina Slovákov sa pohybovala v strednej vrstve. Teraz sa väčšina pohybuje na hladine chudoby. A to sme boli počas socializmu v prvej top 5. štátov v zbrojárstve, poľnohospodárstve, ekonomike, chemickom priemysle, textilnom priemysle a ešte mnohé iné. Aj keď boli zavreté hranice, ale bolo dostatok práce, peňazí a boli základné sociálne istoty. A samozrejme nebola sloboda vierovyznania a kňazi boli prenasledovaný. Toto bola asi najväčšia chyba socialistického systému.

Áno kradlo sa a čo teraz sa nekradne? Politici za posledných 25 rokov rozkradli celý štát. Všetko čo fungovalo predali, naplnili si vrecká a obyčajným ľudom nič neostalo, len holá …

Rozvodovosť je alarmujúca možno teraz až 70 percent. Rozvedené matky sa musia obrniť zo všetkých strán pancierom. Musia zarábať aj keď len minimum. Ja keď som po dlhom čase stratila prácu, len 4 mesiace, viete na koľko eur som mala nárok od štátu, ako rozvedená nepracujúca matka s dvomi deťmi 98,-€. Šialenstvo, veď to nie je dosť ani na mesačné pokrytie školného, byt 250,-€, a tak ďalej. Rozvedené ženy  sa musia postarať o ratolesti, o ich štúdium, jedlo a hlavne o ich výchovu na správneho človeka. Matka musí chodiť do práce a zároveň stíhať vychovávať, keď je bez celej rodiny nemožné. Takmer nemožné pri denných povinnostiach a v niektorých prípadoch, keď matka chodí na 12hod. služby čo som chodila aj , alebo vychovávajú deti na diaľku cez platené opatrovateľky, ak na to majú ak nie tak ich vychová ulica a gangy . Nemožné na Slovensku nie !!!!

Zoberme si príklady starších spoločností.  Naše babičky vedeli a zvládli všetko v domácnosti, prečo? Lebo ženy boli doma.  Muž sa staral o rodinu finančne a žena vychovávala deti a pracovala na poli. Boli nútený a všetko zvládali z obrovskou eleganciou a láskou. Rodina držala spolu.

Obriadiť statok, navariť, šiť, spracovať kože, tkať, driapať perie, starať sa o deti, bylinkárstvo a  čo my?

A čo ešte naše deti? Terajšia mládež je nakazená veľmi jednoduchou chorobou – lenivosť a ignorancia.

Naše deti sú vychovávané , ako v bavlnke. Majú všetko , ale len málo sa od nich vyžaduje. Nemusia ťažko pracovať na poliach, pomáhať v záhrade a pri domoch. Rastú nám tínedžeri, ktorý sú v podstate neschopný.  Terajší rodičia sa maximum snažia, aby deťom nič nechýbalo. Daly by svojim deťom aj modré z neba.  Táto doba núti rodičov kupovať deťom mobily, PC, XBOX a iné novodobé mechanizmy tejto doby. Ak dieťa nemá najnovší mobil je považované za vyvrheľa. A je v škole šikanované.

Takéto deti nemajú vlastné a samostatné myslenie. Sú ovplyvnené internetom, školou, kamarátmi, rôznymi skupinami, starými rodičmi a bezradným rodičom.  A ako  v takejto situácii správne vychovávať dieťa? Nehovoriac o tom že v školách, do detí systém tlačí neskutočne veľa zbytočných informácií , ktoré nikto rokmi nezredukoval.

Oni nepotrebujú vedieť, kto je to lesba a kto je teplý. Škola by mala učiť  praktické veci. Ako sporiť, ako uspieť na pohovore, jazyky, ako sa rozísť s partnerom ,ako sa vyhnúť hádkam, ako navariť základné jedlo, ako vychovávať svoje dieťa, ako si vypočítať náklady na živobytie, aké majú deti práva, ako sa brániť pred útokmi z internetu, ako sadiť, čo dať žrať ktorému zvieraťu, a nie tie úžasné teórie a poučky.  Slovenské školstvo je predpotopné. Chceme ísť z dobou, ale myslenie je socialistické 🙁 učme sa od vyspelých štátov ( Dánsko, Nórsko a ďalšie ktoré sú na vrchole).

Načo sú projekty? Nemajú toho v robote rodičia dosť ? Nie? Tak na nich navalíme ešte viac,  nech sa nezastavia a sú iba živými mŕtvolami- vyčerpávajúce projekty a domáce úlohy, ktoré deti nezvládajú. Vo väčšine vyspelých štátov sa domáce úlohy nedávajú. Deti v Anglicku, Amerike a iných vyspelých štátoch niečo také nepoznajú. Deti sa učia , len v škole. To je čistá buzerácia od štátu aj od učiteľov. Ako si má dieťa, ktoré nemá počítač urobiť projekt. Čo keď jeho rodič, nemá na zaplatenie bytu? Prečo niektoré rodiny na Slovensku aj keď ich rodičia pracujú obidvaja, nemajú na inkaso a ďalej a ďalej sa zadlžujú (slávny exekútori, či náš úžasný otrocký systém)?  To nikto nerieši ja viem a ani nebude, keď budeme ticho.

Preto by si mali ľudia čo najviac pomáhať a vrátiť sa ku tradíciám, ku rodine, ku správnej výchove.  Ale  v živote je to tak, že čím viac sa na Vás počas života padá problémov, tým lepšie budete tie nové a nové prichádzajúce problémy zvládať.  A viete prečo Slováci odchádzajú zo Slovenska? Lebo sa nechcú dať zničiť. A čo si myslíte vy o tejto dobe ? Napíšte mi to dolu do komentárov. Za každý budem vďačná :-))))

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
30 − 26 =