MILUJEM RÝCHLE RECEPTY !!!!!

 

Vlastne celý svoj život som bola taký malý pokusný králiček. Keď ste ešte dieťa nemáte veľa príležitostí na realizáciu v kuchyni. Takže som ako dieťa jedla a robila čo sa odo mňa očakávalo. Vyrástala som v priemernej socialistickej rodine v strednej vrstve.   Môj prvý pokus o odkrojenie chleba skončil celoživotnou asi 1 cm veľkou jazvou. Podotýkam vtedy som mala asi 6 rokov a krájaný chlieb neexistoval :-))) Teraz je to už trošku lepšie. Veď začiatky sú všade ťažké. Od 6 rokov až do takých 23 rokov som tancovala v rôznych tanečných súboroch. Ale o tom budem písať inde. Už ako juniorka som vedela všetky klasické domáce a hlavne Slovenské recepty navariť bez problémov. Až keď som sa  po prvý krát vydala pochopila som čo neviem a to boli polievky. To som v krátkom čase dohnala. A keďže manželský život som si užívala a varila som veľké množstvá a veľmi chutne čoskoro to začalo byť vidno.Vedela som uvariť od Segedínskeho gulášu cez rôzne pečené kolená, halušky, pečenú hydinu ,bôčik, kačku, pirohy, koláče a iné pochúťky.

 

Chodili sme na rôzne gril party, chaty a guláš party no proste jedna veľká párty. Ale vlastne celú tú dobu som mala najradšej zo všetkého čínske jedlá a ryby, čo som samozrejme aj robila najčastejšie.

 

 

 

Po čase, keď som už netancovala v súbore, sa moja váha samozrejme zväčšila.

 

Ja som tá prvá z ľava :          

 

Potom som sa po nejakom čase rozviedla a po krátkej známosti a mojej veľkej  hlúposti znovu vydala a varila taktiež Slovenskú klasiku. V druhom manželstve mi pribudli 2 detičky, ale toto manželstvo bolo o niečom inom. To možno niekedy inokedy a v inej časti blogu.  Vrátim sa znovu k vareniu.

 

Po druhom skončenom 7 ročnom manželstve som začala variť hlavne rýchle jedlá. Bola som na detičky sama a nebolo to jednoduché hlavne finančne. Varila som lacné detské jedlá, múčne a sladké jedlá ako buchty, pirohy, šišky a rezance.

 

 

V čase keď som bola sama som skúšala rôzne druhy diét, ale väčšina nefungovala. Mám gény po športovcoch jediné čo mi pomáha pri chudnutí je pohyb. Neskôr ako opatrovateľka som bola aj  vegetariánka a vegánka. To bolo asi pred 3 rokmi.

Svoje vegánstvo som vyhrotila na maximum. Nejedla som vajcia, mäso, mlieko a pečivo bez gluteinu a bezlepku. Asi v tom čase som sa cítila neskutočne dobre. Bola som plná energie. Fakt som neskutočným spôsobom vyčistila organizmus a veľa schudla asi 10 kg za 2 mesiace. No po krátkych 2 mesiacoch som mala s toho zdravotné problémy a preto som musela znovu pomaly začať jesť všetko. A jojo efekt na seba nenechal dlho čakať.

Momentálne varím hlavne rýchlovky čínskeho charakteru a veľa jedál s tofu. V mojej kuchyni nechýbajú ani strukoviny, rôzne šaláty, bôby- sója, bôb, cícer. Takže ak sa budete chcieť naučiť, alebo skúsiť moje recepty a variť trochu zdravšiu, ako Slovenskú kuchynu tak Vás vrelo vítam. V blízkej budúcnosti  plánujem vydať E-book o varení zdravých a rýchlych jedál.

 

Teším sa nabudúce :-)))))

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
34 ⁄ 17 =