DEDKO A MOJE AUTO…

Ako by som začala. Auto, ktorým sa všade vozíme s rodinkou v rámci Slovenska je moje už oficiálne  asi 4 roky a asi 6 rokov na ňom jazdím. Požičal mi ho ocko, keď ešte žil. Ja by som na to nemala peniaze. Vtedy som žila sama a mala som, len materskú od štátu čo bolo asi 250€. S toho len byt som platila 230€ mesačne. Takže, keď mi ocko dočasne požičal auto, bola som šťastná. Bol to výborný človek a vedel v akej som bola finančnej tiesni. Občas mi  prispel na benzín a kým žil mi pomáhal aj s opravami auta a všetko čo bolo treba. Bol to nesmierne obetavý človek. Vďaka Bože za to , že som mala takého úžasného ocka, aj keď sa dožil iba 66 rokov. Ako sa hovorí tí najlepší ľudia nás opúšťajú najskôr. Ocko nikdy nezabudnem na tvoju lásku, dobrotu, nehu v tvojom srdci, obetavosť, bohabojnosť a nesmierny súcit.

R.I.P.  6.3.2015

Toto bola typická fotka s vnúčikom teda s mojim synom. Vtedy mal 3,5 roka a o 4 dni sa mu narodila sestra.  Dedo bol proste naj. A už sú to 4 roky. Čas strašne rýchlo letí, ale je to dobré, lebo na všetko zlé, čo v živote bolo sa rýchlo zabudne. Ale na ocka nikdy 🙁

Toto bola jeho posledná fotka, ktorú mám ja 🙁

Toto bol jeho typický dobrácky úsmev.

 

Ale teraz sa vrátim k autu. Auto má už 26 rokov, a ja si ho neviem vynachváliť. Je jasné , že po tých rokoch už má toho veľa za sebou, ale keď sme sa niekde vybrali stále sme došli do cieľa.  Ako každé auto aj toto treba občas opraviť a trošku investovať, ale do ktorého auta netreba?

Všetky nové alebo novšie autá majú už samozrejme skoro všetko elektronické a tým pádom sú aj vyššie náklady na prevádzku a kontroly v servisoch. Ja idem za jedným starším automechanikom on sa pozrie a vie to hneď opraviť, keď má súčiastku.

Na rovinke som nemala ešte pred rokom problém na diaľnici v 120km/h rýchlosti predbehnúť aj nové autá. Horšie je to, ale už do kopca. To sa už autíčku veľmi nechce trochu ho treba podradiť a hučí si pekne hore. Má už aj malé alebo väčšie vady krásy, ale to nevadí. Čo sa dá sa zatmelí a ide sa ďalej. Keď som bola s deťmi ešte sama, bolo toto autíčko, ako moja druhá ruka.

Či bolo treba ísť  ku lekárovi, ku rodičom, na nákup či len tak sa túlať po Slovensku bolo mi stále na blízku, ako skvelí spoločník. Ak ste tento typ auta ešte nespoznali je to Škoda- Forman. Moja obľúbená značka :-))))

A aká je Vaša obľúbená značka? Napíšte mi to dolu do komentárov….

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
9 ⁄ 1 =